Nejdelší etapu Kolem Katalánska vyhrál ve spurtu Groves

Čtvrtou a nejdelší etapu závodu Kolem Katalánska vyhrál v hromadném spurtu australský cyklista Kaden Groves. Jubilejní desáté prvenství mezi profesionály vybojoval před Francouzem Bryanem Coquardem a Novozélanďanem Corbinem Strongem.

Český cyklista Jan Hirt. Ilustrační foto

Český jezdec Jan Hirt dokončil etapu z Llívie do Sabadellu dlouhou 188 kilometrů ve stejném čase jako vítěz. Celkově si mírně polepšil na 46. příčku.

V čele průběžné klasifikace se nic nezměnilo. V čele závodu WorldTour zůstal Slovinec Primož Roglič před Belgičanem Remcem Evenepoelem, který má stejný čas. V pátek čeká peloton etapa dlouhá 176,6 km zakončená náročným stoupáním na Lo Port.

Ťoupalík si dojel ve Slovinsku pro druhé letošní vítězství

Cyklista Adam Ťoupalík ovládl ve Slovinsku závod Grand Prix Goriška & Vipava Valley a vybojoval druhé vítězství v sezoně. Po 154 kilometrech člen královéhradecké stáje Elkov Kasper vyhrál o dvě sekundy před Italem Filippem Fiorellim. Navázal na triumf z Trofeje Umag ze začátku března.

Ťoupalík zaútočil v závěrečném stoupání, v následném sjezdu a cílové rovince už za sebou soupeře udržel. "Když jsem si včera trať projel, tušil jsem, že by mi to mohlo sedět. Věděl jsem, že když zůstanu sám nahoře, musím mít rychlé jezdce co nejdál za sebou a jet co nejlíp z kopce, protože v dlouhé cílové rovince bych nemusel být nejrychlejší. Jsem rád, že se to povedlo přesně tak, jak jsme si to naplánovali," uvedl šestadvacetiletý jezdec v tiskové zprávě.