Článek
Favorizovaná Hinzeová získala ve Skotsku už druhé zlato, ve čtvrtek byla členkou vítězné německé sestavy v týmovém sprintu. Druhá byla Australanka Kristina Clonanová, třetí Lea Friedrichová, další ze zlatých Němek v týmovém sprintu.
Valenteová vyhrála před Maike van der Duinovou z Nizozemska, která získala ve scratchi stříbro na třetím MS za sebou. Třetí byla Novozélanďanka Michaela Drummondová. Dvaadvacetiletá Ševčíková pomýšlela o něco výše.
"Petra byla nervózní, dvakrát byla vepředu moc brzo a nepodařilo se jí vybudovat dobrou pozici. Pak ji soupeřky zavřely a bylo z to patnácté místo," zhodnotil její výkon v tiskové zprávě svazu trenér Milan Kadlec.
Velké drama nabídlo finále týmového sprintu mužů. Nizozemci Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen, Roy van den Berg předčili druhé Australany o pouhých 35 tisícin sekundy. Třetí byli Francouzi.
| Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Glasgow: | 
|---|
| Muži: | 
| Týmový sprint - finále: | 
| Nizozemsko (Hoogland, Lavreysen, Van den Berg) 41,647 - Austrálie (Glaetzer, Hoffman, Richardson, Cornish) 41,682 | 
| o 3. místo: | 
| Francie (Grengbo, Helal, Vigier) 42,583 - Británie 42,946 | 
| ...v kvalifikaci 11. ČR (Bohuslávek, Čechman, Topinka). | 
| Ženy: | 
| Scratch: | 
| 1. Valenteová (USA) | 
| 2. Van der Duinová (Niz.) | 
| 3. Drummondová (N. Zél.) | 
| ...15. ŠEVČÍKOVÁ (ČR). | 
| 500 m s pevným startem: | 
| 1. Hinzeová (Něm.) 32,820 | 
| 2. Clonanová (Austr.) 32,956 | 
| 3. Friedrichová (Něm.) 33,134 | 
| ...v kvalifikaci 18. V. JABORNÍKOVÁ (ČR). | 









