Po úniku slaví etapový triumf na Tour Mollema

Carcassonne/Quillan

Nizozemský cyklista Bauke Mollema ovládl sobotní 14. etapu Tour de France a slaví druhé etapové vítězství na tomto závodě ve své kariéře. Pro druhé místo si dosprintoval Patrick Konrad a třetí dojel Sergio Andres Higuita. Celkově dál suverénně vede slovinský obhájce prvenství Tadej Pogačar.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

14. etapa Tour de FranceVideo: sntv

Zatímco mistr světa v závodě s hromadným startem Julian Alaphilippe z Francie či dvakrát druhý muž celkového pořadí Kolumbijec Nairo Quintana v samostatném úniku neuspěli, Mollema zaútočil ve sjezdu 42 km před cílem a náskok udržel až do konce. Druhý Rakušan Patrick Konrad na něj ztratil více než minutu.

"Věděl jsem, že mám slušnou šanci to dotáhnout až do konce, že si dokážu sám udržovat tempo, a když jsem na vrcholu posledního stoupání viděl, že mám minutu náskok, věděl jsem, že je hotovo," řekl v cíli Mollema. "Před pár dny jsem si tu trasu studoval na Google Maps, zvlášť posledních 60 kilometrů. Čekal jsem pak jen na správnou chvíli k útoku," dodal.

Profil 14. etapy Tour de France | Na druhé místo průběžného pořadí se z deváté příčky posunul Francouz Guillaume Martin, který dojel na konci skupiny Mollemových pronásledovatelů. Pogačar má na Martina více než čtyřminutový náskok, třetí Kolumbijec Rigoberto Urán je o další minutu zpět.

Puntíkatý dres nejlepšího vrchaře získal Kanaďan Michael Woods, přestože na trati v souboji s Woutem Poelsem skončil na zemi. "Jsem první Kanaďan, který ho oblékl, a jsem na to hrdý. Co se týče toho pádu, byla to moje chyba. Chtěl jsem jet vepředu, protože to byl nebezpečný sjezd, ale podklouzlo mi kolo," řekl.

V neděli je na programu horská etapa z Céretu do Andorry s několika náročnými stoupáními. Po více než 191 kilometrech čeká na jezdce v pondělí volný den.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 14. etapa: Carcassonne - Quillan (184 km):