Pogačar vstoupil do nové sezony vítězstvím v klasice ve Španělsku

Dvojnásobný vítěz Tour de France Tadej Pogačar zahájil cyklistickou sezonu vítězně. Po lednovém onemocnění, které mu znemožnilo vstoupit do roku 2023 už dříve, v pondělí ve Španělsku suverénně ovládl jednodenní klasiku Jaén Paraíso a naladil se na nadcházející start v závodu Kolem Andalusie, který začne ve středu.

Tadej Pogačar na archivním snímku.

Pogačar, jenž před pár dny zrušil na příští týden plánovaný start v Spojených arabských emirátech, dnes ve Španělsku zvítězil po útoku v závěru 178,9 km dlouhé trasy. Nezastavil ho ani defekt na šotolinové cestě zhruba osm kilometrů před cílem a nejbližší dva pronásledovatele porazil o 49 sekund. Druhý skončil Brit Ben Turner, stupně vítězů zkompletoval Tim Wellens.

Český cyklista Tomáš Bárta ze španělské stáje Caja Rural - Seguros RGA závod nedokončil.