Poslední pohárový závod cyklokrosařů vyhrál Jindřich, celkovým vítězem je Konwa

Závěrečný závod cyklokrosového Toi Toi Cupu vyhrál ve Veselí nad Lužnicí Pavel Jindřich a připsal si první pohárové vítězství v kariéře. Celkové prvenství si druhým místem pohlídal Polák Marek Konwa a stal se premiérovým zahraničním vítězem domácího seriálu.

Předposlední závod domácího cyklokrosového poháru vyhráli 2. prosince 2023 na zasněžené trati v Hlinsku mistři republiky Michael Boroš (na snímku) a Kristýna Zemanová, jež se díky tomu s předstihem stala celkovou vítězkou Toi Toi Cupu.

Dvacetiletý Jindřich na zasněžené trati porazil Konwu o 23 sekund a v závěrečném, sedmém dílu seriálu se postaral o první výhru týmu ČEZ Tábor v sezoně. Třiatřicetiletý tradiční účastník Toi Toi Cupu Konwa, jenž jezdí za Škodu Mladou Boleslav, ukončil svým pohárovým triumfem šestileté kralování jezdců táborského týmu.

Nejlepší český cyklokrosař Michael Boroš byl sice v poháru neporažen, startoval ale jen ve čtyřech závodech a celkově skončil třetí. Druhé místo obsadil dnes třetí Matyáš Fiala.

Prvenství mezi ženami si už minulý týden zajistila česká jednička Kristýna Zemanová, jež si v pěti závodech připsala pět výher. Ani ona dnes nestartovala. Závod ovládly mladé Slovenky Sofia Ungerová a Viktória Chladoňová, nejlepší domácí závodnicí byla na třetím místě Amálie Gottwaldová.

Vrcholem české cyklokrosové sezony bude 14. ledna mistrovství republiky v Táboře, kde se tři týdny nato pojede i mistrovství světa.

Závěrečný závod českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu ve Veselí nad Lužnicí (Táborsko):
Muži: 1. Jindřich (ČEZ Tábor) 1:00:18, 2. Konwa (Pol.) -23, 3. Fiala (ČEZ Tábor) -30, 4. Kerl (Škoda M. Boleslav) -1:22, 5. Ježek (Brilon Racing) -1:44, 6. Stránský (ATT Investments) -2:34.
Konečné pořadí (po 7 závodech): 1. Konwa 525, 2. Fiala 490, 3. Boroš (Elkov Kasper) 400.
Ženy: 1. Ungerová 48:36, 2. Chladoňová (obě SR) -2:12, 3. Gottwaldová (CP team) -3:07, 4. Viková (Dukla Praha) -3:29, 5. Vojtíšková (SR) -3:31, 6. Havlíková (Lawi junior team) -3:49.
Konečné pořadí (po 7 závodech): 1. Zemanová (Brilon Racing) 500, 2. Douděrová (Jaroslav Kulhavý Team) 392, 3. Chladoňová 380.