Sagan je po dalším etapovém triumfu lídrem závodu Kolem Švýcarska

Rheinfelden

Vyhlášený slovenský spurtér Peter Sagan nenašel v závodu Kolem Švýcarska přemožitele ani v pondělní třetí etapě a po druhém triumfu za sebou vylepšil svou rekordní bilanci v tradiční generálce na Tour de France na třináct etapových vítězství. Díky bonifikacím se navíc úřadující mistr světa ujal vedení v průběžném pořadí.

Peter Sagan z týmu Tinkoff vyhrál 3. etapu Kolem Švýcarska před domácím závodníkem Michaelem Albasinim (vpravo).

Dosavadní lídr závodu Jürgen Roelandts dojel v hlavním pelotonu pátý s odstupem tří vteřin za spurtující trojicí. Sagan belgického soupeře v celkovém hodnocení předstihl o tři vteřiny.

Slovenská hvězda stáje Tinkoff si pozici pro spurt vybojovala úžasnou stíhací jízdou v závěrečných kilometrech 193 km dlouhé trasy z Grosswangenu do Rheinfeldenu, na níž cyklisté absolvovali šest vrchařských prémií. Na cílové rovince pak Sagan porazil domácí duo Michael Albasini, Silvan Dillier.

V hlavním pelotonu dojeli i nejlepší dva z Čechů ve službách týmu Etixx - Quick Step. Petr Vakoč obsadil 43. místo, Zdeněk Štybar byl o příčku za ním. V celkovém pořadí patří Vakočovi 18. pozice s odstupem 33 sekund za Saganem, Štybar je 46.

Závod předčasně skončil pro Roberta Gesinka. Jezdec stáje LottoNL najel v nedělní druhé etapě do výmolu na silnici a při pádu utrpěl zranění hlavy. Přestože podle vyšetření není jeho stav vážný, musel zůstat v nemocnici na pozorování.