Skvělý Vacek dojel na mistrovství Evropy jezdců do 23 let druhý

Cyklista Mathias Vacek skončil druhý v silničním závodě na mistrovství Evropy jezdců do 23 let. Lepší než český talent byl dnes v portugalské Anadii pouze Felix Engelhardt z Německa. Bronz v posledním závodě šampionátu získal Ital Davide De Pretto.

Cyklista Mathias Vacek na archivním snímku

Dvacetiletý Vacek získal druhý cenný kov z šampionátů starého kontinentu po titulu mistra Evropy, na který dosáhl před dvěma lety v časovce ještě mezi juniory ve francouzském Plouay. Ve čtvrtek byl o kategorii výše v souboji s chronometrem patnáctý.

V prvním dnešním závodu oslavila evropský vítězný double Nizozemka Shirin van Anrooijová. V závodě žen do 23 let navázala na triumf z časovky, když vyhrála před Italkou Vittorií Guazziniovou a krajankou Fem van Empelovou. Češky neuspěly: Kristýna Burlová obsadila 43. místo a Denisa Slámová byla 54., obě měly manko více než devíti minut na vítězku.

ME juniorů a závodníků do 23 let v silniční cyklistice v Anadii (Portugalsko) - závody s hromadným startem: