Spurt v páté etapě Kolem SAE vyhrál Groenewegen, dál vede Evenepoel

Hromadný finiš v páté etapě závodu kolem Spojených arabských emirátů vyhrál nizozemský cyklista Dylan Groenewegen a připsal si druhé vítězství v sezoně. Celkově dál vede Belgičan Remco Evenepoel, který mírně zvýšil svůj náskok před Australanem Lukem Plappem na devět sekund.

Nizozemský cyklista Dylan Groenewegen při závodu kolem Spojených arabských emirátů

Groenewegen předčil další elitní spurtéry Kolumbijce Fernanda Gaviriu a Ira Sama Bennetta. Vítěz první etapy Belgičan Tim Merlier zvolil ve finiši opačnou stranu cílové rovinky a dojel pátý. "Bylo to těžké. Opravdu nebylo snadné to dobře načasovat," řekl Groenewegen. "Začali jsme později, ale bylo to správně. Vyvezl jsem se za Samem Bennettem a vyšlo to," pochvaloval si člen stáje Jayco-AlUla po 65. vítězství v profesionální kariéře.

V úvodu etapy jel v úniku Josef Černý a vyhrál jednu sprinterskou prémii. Nakonec dokončil 170 kilometrů dlouhou trasu se ztrátou téměř čtyř minut na vítěze. Celkově mu patří 109. místo.