Švýcar Bissegger po vítězství v časovce vede Binck Bank Tour

Lelystad

Časovku v druhé etapě závodu Binck Bank Tour vyhrál švýcarský cyklista Stefan Bissegger a ujal se vedení v průběžném pořadí. Dvaadvacetiletý jezdec zvítězil na jedenáctikilometrové trati s náskokem 15 sekund před Italem Edoardem Affinim. Třetí byl v nizozemském Lelystadu časovkářský mistr Evropy Švýcar Stefan Küng.

Petr Vakoč v dresu týmu Alpecin-Fenix.

Bisseger navázal na prvenství v časovce v březnovém závodu Paříž-Nice a připsal si třetí letošní triumf ve WorldTour. V celkové klasifikaci vede o 19 sekund před Dánem Kasperem Asgreenem a Küngem.

Znovu neuspěl jeden z favoritů Remco Evenepoel. Belgičan, který v úvodní etapě nabral ztrátu vinou potíží s kolem, obsadil v časovce 18. místo se ztrátou 39 sekund na vítěze. Celkově mu patří 37. příčka s mankem 1:36 minuty.

Petr Vakoč zaostal v časovce za Bisseggerem téměř o dvě minuty a skončil na 130. místě. V průběžném pořadí figuruje na 135. pozici.