Tour má po první horské etapě nového lídra! Ve žlutém pojede Pogačar

Le Grand-Bornand

Obhájce prvenství Tadej Pogačar ze Slovinska se ujal vedení v Tour de France. Do žlutého trikotu lídra se oblékl po první alpské etapě letošního ročníku, v níž obsadil čtvrté místo. Osmé dějství slavného závodu vyhrál belgický cyklista Dylan Teuns.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Osmou etapu Tour vyhrál belgický cyklista Teuns, do žutého jde PogačarVideo: sntv

Pogačar před startem etapy se třemi vrcholy první kategorie zaostával za vedoucím Mathieuem van der Poelem o téměř čtyři minuty. Ale zhruba 30 kilometrů před cílem zaútočil a po strhující jízdě ztrátu smazal.

Ve stoupání na Col de la Colombiére dojel většinu uprchlíků a už před vrcholem měl jistotu žlutého trikotu. Ve sjezdu na mokré silnici do cíle v Le Grand-Bornand už proto neriskoval a nakonec skončil se ztrátou 49 sekund čtvrtý.

Belgický cyklista Dylan Teuns slaví triumf v osmé etapě Tour de France.

V průběžném pořadí se Pogačar posunul do čela s náskokem jedné minuty a 48 sekund před Woutem van Aertem z Belgie. Třetí je Alexej Lucenko z Kazachstánu, který už ztrácí přes čtyři a půl minuty. Van der Poel se propadl na 23. příčku.

Teuns si dojel pro druhý etapový triumf na Tour v kariéře a po pátečním vítězství Mateje Mohoriče získal pro stáj Bahrajn Victorious druhý triumf za sebou. Druhou příčku obsadil Španěl Ion Izagirre, třetí byl Michael Woods z Kanady.

Jediný český cyklista v pelotonu Petr Vakoč dokončil etapu se ztrátou 35 minut a v celkovém pořadí ztrácí na 148. místě už téměř hodinu a čtvrt.

Cyklistický etapový závod Tour de France
8. etapa: Oyonnax - Le Grand-Bornand
Cyklistický závod Tour de France - 8. etapa: Oyonnax - Le Grand-Bornand (150,8 km):