Hlavní obsah

V Berouně odstartuje v sobotu tradiční seriál bikemaratonů

20. 4. 2022 17:01

Kolo pro život, tradiční seriál závodů horských kol, odstartuje již třiadvacátou sezonu během nadcházejícího víkendu v Berouně. Bikemaraton ve středočeském městě bude úvodní akcí z celkem dvanácti cyklistických podniků, z nichž tři jsou dvoudenní. Finále uvidí 1. října Ralsko. Po dvou letech se pojede bez jakýchkoliv omezení kvůli pandemii covid-19.

Foto: archiv Kola pro život

Cyklisté při jednou z podniků seriálu Kolo pro život.Foto: archiv Kola pro život

Článek

„Do budoucna chceme maximální počet akcí pojmout jako dvoudenní festivaly, které jsou oslavou cyklistiky pro to nejširší možné publikum," prohlásil Tomáš Pravenec, ředitel týmu organizátorů v narážce na skutečnost, že program doznal redukce o tři závody z původních patnácti.

„Letos se po dobrých zkušenostech z minulých let k tradičně dvoudennímu eventu v Novém Městě na Moravě přidají také akce na Orlíku a ve Znojmě. Bez výjimky u všech akcí pak máme jejich koncentrací do 12 zastávek možnost pohrát si více s programem a vylepšit již tak vynikající zázemí," hlásil Pravenec.

„Poslední roky, včetně válečných událostí posledních týdnů, jsou obrovskou zátěží pro psychické a návazně také fyzické zdraví každého z nás. O to více je nutno věnovat se sportu, začít u sebe a svých nejbližších. Jsem hluboce přesvědčen o tom, že jen zdravá, a tedy sportující společnost dokáže v budoucnu zvládnout další výzvy, které před nás budou postaveny," doplňuje David Trávníček, šéf pořádající agentury.

Velký důraz celého seriálu bude směřován k dětem a nastupujícím generacím. „Chceme udělat maximum možného pro podporu sportu u dětí ve všech regionech, kde závody pořádáme. Odborníci z našeho týmu se v průběhu roku zaměřují na edukaci dětí ohledně bezpečné cyklistiky a v rámci spolupráce se školami se do našeho programu zapojuje čím dál více dětí. Každý závod bude v tomto duchu jedinečný, program i časový harmonogram budou tvořeny přímo dle dispozic jednotlivých akcí," láká cyklisty k účasti Trávníček.

Program KPŽ:
23. dubna Bikemaraton Beroun, 15. května Mladá Boleslav Tour Škoda Auto, 4.-5. června Orlík Tour, 25. června Bikemaraton Drásal, 16. července Trans Brdy, 30. července Šumavský MTB Maraton, 13.-14. srpna Vysočina Arena Tour, 20. srpna Manitou Železné hory, 3.-4. září Znojmo Burčák Tour, 10. září Plzeňská MTB 50, 24. září Oderská mlýnice, 1. října Ralsko MTB Tour.

Reklama

Sdílejte článek
ČT sport Tour de France - 1. etapa konec
20220701T18 : 15:00+0200
Tour de France - 1. etapa
Tour de France - 1. etapa
Tour de France - 1. etapa
ČT sport Tour de France - 1. etapa konec
20220701T16 : 00:00+0200
Tour de France - 1. etapa
Tour de France - 1. etapa
Tour de France - 1. etapa
ČT sport Tour de France - 2. etapa dnes 12 : 35
20220702T12 : 35:00+0200
Tour de France - 2. etapa
Tour de France - 2. etapa
Tour de France - 2. etapa
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •