Valverde obsadil v jednom z posledních závodů kariéry v Itálii druhé místo

Dvaačtyřicetiletý španělský cyklista Alejandro Valverde zahájil loučení se svou úspěšnou kariérou druhým místem na jednorázovém závodu Coppa Agostoni. Mistr světa z roku 2018, který už plánuje jen tři další starty, prohrál ve sprintu skupinky uprchlíků se Sjoerdem Baxem z Nizozemska.

Španělský cyklista Alejandro Valverde

Svůj úmysl skončit po této sezoně s cyklistikou oznámil Valverde již před rokem. Úspěšnou kariéru definitivně uzavře v sobotu 8. října na monumentu Kolem Lombardie, kde skončil třikrát druhý. Předtím ještě v Itálii absolvuje závody Kolem Emilie a Tre Valli Varesine.

Španělský veterán končí po 21 sezonách, během kterých vyhrál v roce 2009 Vueltu, čtyřikrát ovládl prestižní závod Lutych-Bastogne-Lutych a pětkrát Valonský šíp. V profesionálním pelotonu nasbíral 133 vítězství a z aktivních jezdců je lepší jen Brit Mark Cavendish (16). Ze světových šampionátů má Valverde kromě zlata i dvě stříbra a čtyři bronzy.