Valverde přespurtoval Sagana a vyhrál druhou etapu na Vueltě

Almadén/Praha

Španělský cyklista Alejandro Valverde porazil ve spurtu do kopce slovenského mistra světa Petera Sagana a připsal si druhou etapovou výhru na letošní Vueltě. Osmatřicetiletý vítěz španělské Grand Tour z roku 2009 po osmém dnu o něco snížil svou ztrátu na Francouze Rudyho Molarda v čele průběžného pořadí.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sagan na Vuletě prohrál spurtVideo: sntv

Valverde se proti vyhlášenému spurtérovi prosadil v závěru 195,1 km dlouhé etapy s cílem v Almadénu. Za Saganem se vyvezl a v pravý čas zaútočil, díky čemuž navázal na svůj triumf z minulé neděle. Na Vueltě šestinásobný medailista z mistrovství světa načal druhou desítku etapových výher.

Sagan, jenž se ve Španělsku připravuje na mistrovství světa, kde chce zaútočit na čtvrtý titul za sebou, byl druhý už v pátek. Na kontě má také třetí místo z třetí etapy. Třetí dnes dojel Danny van Poppel z Nizozemska.

Lídr závodu Molard byl v hlavním poli a udržel si červený trikot před druhým Valverdem, jenž se mu díky desetisekundové bonifikaci přiblížil na 37 sekund. Třetí je s odstupem 48 sekund Němec Emanuel Buchmann.

Zaútočit na průběžné vedení by mohl Valverde v neděli. Ve dvousetkilometrové deváté etapě čekají na cyklisty tři horské prémie a poté ještě závěrečné stoupání nejvyšší kategorie do horského střediska La Covatilla téměř 2000 metrů nad mořem.