Vanthourenhout v Namuru předčil Pidcocka, Boroš byl šestnáctý

Belgický cyklokrosař Michael Vanthourenhout znemožnil v závodě Světového poháru v Namuru víkendový double Thomase Pidcocka. Britský univerzál dojel se ztrátou 36 sekund druhý a nezopakoval sobotní triumf v nizozemském Rucphenu, kde přerušil osmiletou belgicko-nizozemskou nadvládu v pohárovém seriálu. Český reprezentant Michael Boroš byl šestnáctý a zaznamenal druhý nejlepší výsledek v sezoně.

Ilustrační foto.

V minutovém odstupu za druhým mužem průběžného pořadí Vanthourenhoutem, který se dočkal premiérového prvenství v sezoně, se v Namuru udržel vedle Pidcocka už jen další Belgičan Toon Aerts, který ztratil 51 sekund. Daleko za ním následovali ještě další čtyři krajané včetně pátého Eliho Iserbyta, který i po nejhorším výsledku v sezoně dál suverénně vede průběžné pohárové pořadí.

Boroš za vítězem zaostal o bezmála čtyři minuty. Podruhé v sezoně se vešel do první dvacítky, lépe zajel jen v říjnového závodu v belgickém Zonhovenu, kde skončil čtrnáctý. Druhý český reprezentant na startu Lubomír Petruš obsadil 37. místo.

Závod žen vyhrála Nizozemka Lucinda Brandová a čtvrtým vítězstvím v sezoně si upevnila vedení v seriálu. Karla Štěpánová a Tereza Vaníčková skončily až v šesté desítce.

V dalších kategoriích vybojovali tři čeští jezdci umístění v první desítce. Mezi juniorkami dojely šestá Eliška Hanáková a osmá Kateřina Hladíková, jež v součtu se čtvrtým místem z dosavadního jediného závodu v sezoně v polovině listopadu v Táboře drží v průběžném pořadí šestou příčku. Deváté místo vybojoval v Belgii junior Václav Ježek.