Hlavní obsah

Vicemistr světa Van Aert letos časovku vynechá, chce zlato z hromadného závodu

4. 8. 2022 13:55

Belgický cyklista Wout van Aert po dvou stříbrných medailích z časovky letos na mistrovství světa v Austrálii na zlato nezaútočí. Jedna z velkých postav červencové Tour de France se chce soustředit na útok na světový titul v královském závodu s hromadným startem.

Foto: Thibault Camus, ČTK/AP

Belgický cyklista Wout Van Aert byl nejrychlejší na trati sobotní časovky, předposlední etapy letošního ročníku Tour de France.Foto: Thibault Camus, ČTK/AP

Článek

Sedmadvacetiletý Van Aert platí za nejlepšího univerzála v současném světovém pelotonu. Dokáže vyhrávat hromadné spurty, časovky a neztratí se ani ve vrchařských etapách. Kopcovitá trať na zářijovém MS ve Wollongongu by tak podle papírových předpokladů mohla být pro člena týmu Jumbo-Visma ideální pro útok na prestižní zlato.

Van Aert už o svém rozhodnutí vynechat časovku, v níž na minulých dvou šampionátech nestačil pouze na Itala Filippa Gannu, informoval reprezentačního trenéra Svena Vanthourenhouta. "Na jednu stranu je to škoda, protože s Van Aertem na startu máte velkou šanci na medaili, na druhou stranu ale jeho volbě rozumím," řekl Vanthourenhout listu Het Laatste Nieuws.

Foto: Thibault Camus, ČTK/AP

Wout Van Aert emotivně slaví triumf ve 4. etapě Tour de France.Foto: Thibault Camus, ČTK/AP

Letos v květnu Van Aert přiznal, že si uvědomuje, že startem v časovce několik dnů před hlavním závodem své šance snižuje. V roce 2020 v Imole získal dvě stříbra, loni mu po druhém místě v časovce došly na domácích silnicích ve Flandrech síly a skončil jedenáctý.

Na letošní Tour de France byl Van Aert klíčovým pomocníkem celkového vítěze Jonase Vingegaarda z Dánska, sám vyhrál tři etapy a suverénně ovládl bodovací soutěž.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?