Vingegaard po úniku vyhrál etapu na Critérium du Dauphiné a oblékl se do žlutého

Tři týdny před začátkem Tour de France ukázal obhájce titulu Jonas Vingegaard svou sílu v závodě Critérium du Dauphiné. Dánský cyklista, jenž ve středeční časovce skončil druhý, vyhrál po sólovém úniku pátou etapu a ujal se vedení v průběžném pořadí.

Jonas Vingegaard se raduje z vítězství

Do cíle 191,1 km dlouhé trasy v Salins-les-Bains dorazil Vingegaard po útoku ve stoupání 14 km před koncem s náskokem 31 sekund před hlavním polem.

Spurt skupiny pronásledovatelů pro sebe rozhodl Francouz Julian Alaphilippe, který nyní v celkovém hodnocení ztrácí na druhém místě na Vingegaarda 1:23 minuty.

Critérium du Dauphiné, které je tradiční prověrkou před Tour de France, vyvrcholí o víkendu dvěma náročnými horskými etapami.