Bjerg porazil v časovce Vingegaarda a je novým lídrem Dauphiné

Dánský cyklista Mikkel Bjerg vyhrál čtvrtou etapu závodu Critérium du Dauphiné, kterou byla časovka na 31 kilometrů. Trojnásobný mistr světa v časovce do 23 let porazil o 12 sekund svého krajana a loňského vítěze Tour de France Jonase Vingegaarda a připsal si první vítězství mezi profesionály.

Dánský cyklista Mikkel Bjerg během časovky při Critérium du Dauphiné.

Čtyřiadvacetiletý Bjerg se zároveň posunul do čela průběžného pořadí, které vede před Vingegaardem rovněž o 12 sekund. O žlutý trikot lídra závodu World Tour připravil Francouze Christophea Laportea. Vítěz první a třetí etapy zajel v časovce 21. čas a klesl na 12. pozici.

V příštích dnech by měl útočit na první místo Vingegaard, pro kterého je závod prověrkou před obhajobou titulu na Tour. Critérium du Dauphiné vyvrcholí o víkendu dvěma náročnými horskými etapami.