Závod Kolem Kalifornie vyhrál australský cyklista Rogers

THOUSAND OAKS

Australský cyklista Michael Rogers vyhrál svůj druhý etapový závod v sezoně. Po Andalusii triumfoval i v závodě Kolem Kalifornie. Do cíle závěrečné osmé etapy dojel jako osmý po boku hlavního konkurenta Davida Zabriskieho a uhájil tak svůj těsný devítivteřinový náskok před Američanem, který tak během posledních pěti ročníků závodu skončil potřetí na druhém místě.

Michael Rogers na stupních vítězů.

Závěrečnou etapu vyhrál Kanaďan Ryder Hesjedal, který v závěru přespurtoval Američana George Hincapieho, Španěla Carlose Barreda a dalšího domácího reprezentanta Christophera Hornera.

Slovenský závodník Peter Sagan v neděli dojel na 11. místě. V celkovém pořadí skončil vítěz dvou etap osmý se ztrátou dvou minut na vítězného Rogerse.