Závod Kolem Romandie vyhrál Porte, Kreuziger skončil ve čtvrté desítce

Lausanne

Australský cyklista Richie Porte vyhrál etapový závod Kolem Romandie. Do čela celkového pořadí se posunul druhým místem v dnešní závěrečné časovce, dosavadního lídra Simona Yatese v konečném hodnocení porazil o 21 sekund. Yatesův kolega ze stáje Orica Roman Kreuziger obsadil jako nejlepší z Čechů 35. místo.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih závěrečné etapy cyklistického závodu Kolem RomandieVideo: sntv

Etapové vítězství slavil v časovce Slovinec Primož Roglič. Někdejší juniorský mistr světa ve skocích na lyžích zvládl 18,3 km dlouhou trať v Lausanne o osm sekund rychleji než Porte a v konečném hodnocení se posunul na třetí místo.

Kreuziger v časovce ztratil na vítěze na 71. místě 2:25 minuty a v konečném pořadí se propadl o dvacet míst. Druhý Čech na startu Ondřej Cink skončil v páté etapě osmapadesátý s odstupem 2:10 a celkově obsadil 72. místo.