Závod Tour Down Under má ve Williamsovi prvního britského vítěze

Skotský cyklista Stephen Williams vyhrál úvodní závod elitní kategorie WorldTour v sezoně. Ve 24. ročníku se stal na Tour Down Under prvním britským vítězem. Sedmadvacetiletý jezdec týmu Israel-Premier Tech potvrdil celkový triumf vítězstvím v dnešní závěrečné etapě, do níž nastoupil jako průběžný lídr. Po 128 kilometrech na trase z Unley do Mount Lofty porazil ve spurtu vedoucí skupinky Ekvádorce Jhonatana Narváeze a Mexičana Isaaca del Tora, kteří se za ním seřadili i v konečné klasifikaci. Williams vyhrál závod jako první Evropan od roku 2013.

Skotský cyklista Stephen Williams v akci.

Z tria českých jezdců se v Austrálii umístil nejvýše Matthias Vacek, který v 6. etapě dojel do cíle se ztrátou 35 sekund na 34. místě. Celkově na úvod druhé sezony v barvách stáje Lidl-Trek obsadil jednadvacetiletý talent 64. pozici. Pavel Bittner se umístil v závěru první stovky pořadí, Josef Černý byl klasifikován na 126. místě.