Hlavní obsah

Češi jsou mistři světa v Dota 2

22. 11. 2021 14:33

Česká reprezentace ve hře Dota 2 ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Ve finálovém zápase Češi porazili Švédsko a kromě titulu mistrů světa si odnášejí také finanční odměnu ve výši 10 000 dolarů (přes 200 000 korun).

Česká reprezentace ve hře Dota 2 ve složení Arian „Arin“ Ahmadi, Pavel „Mambos“ Beneš, Marek „Tipek“ Rytíř, Filip „Filminy“ Komín, Petr „Muf“ Fojtík.

Článek

Základem české reprezentace se stala sestava týmu Hippomaniacs, kterou doplnil Arian „Arin" Ahmadi z celku Young.

Češi začali svoji cestu za titulem v západoevropské kvalifikaci, kde neztratili ani jednu hru a do finálové fáze v Izraeli vstupovali jako jedni z hlavních favoritů na zlaté medaile.

V hlavní fázi turnaje postupovali Češi do playoff ze druhého místa ve skupině. Nad jejich síly byla pouze reprezentace Maďarska.

Ve vyřazovací fázi už nastala česká jízda. V prvním kole si Češi poradili se Švédskem 2:0, zdolali domácí Izrael 2:0 a v semifinálovém souboji porazili Kosovo 2:1.

Protože se turnaj hrál systémem dvojité eliminace, změřili Češi v závěru své síly opět se Švédy. A zase to byla jednoznačná záležitost. Po výsledku 2:0 se reprezentanti posadili na světový trůn ve hře Dota 2.

Koneční pořadí IESF Mistrovství světa 2021 ve hře Dota 2
1.Česká republika
2.Švédsko
3.Kosovo

Reklama

Sdílejte článek