Hlavní obsah

eFotbalistou roku se stal Emerickson

30. 5. 2022 16:03

Slavnostní udělování cen Puma Fotbalista roku je minolustí. Stejně jako loni i letos došlo také na kategorii eFotbalista roku. Unikátní trofej si nakonec odnesl hráč týmu AC Sparta Praha eSports, Jan „Emerickson“ Krupička, jenž těsně porazil loňského vítěze, Lukáše „Lakyho“ Poura z plzeňské Viktorky.

Jan „Emerickson“ Krupička se stal eFotbalista roku 2021.

Článek

O vítězi rozhodlo celkem 46 hlasujících, mezi kterými byli zástupci hráčů a manažerů jednotlivých FIFA týmů, média, organizátoři turnajů, známé osobnosti FIFA scény, nebo i člen české fotbalové reprezentace – Jakub Jankto, který také patří mezi vášnivé FIFA hráče. Ten v pražském hotelu Clarion vítěze zároveň vyhlásil a předal mu skleněnou trofej ve tvaru míče.

Emerickson má za sebou velmi úspěšný rok. V rámci tzv. Weekend League překonal český rekord v počtu vítězství v řadě, který posunul až na hranici 117 výher. V dubnu se mu podařilo vyhrát národní kvalifikaci a vybojovat si tak pozici člena eRepre. V červnu navíc ovládl prestižní FIFA COOL Ligu a o kandidátovi na vítěze v tu chvíli nebylo pochyb. Emerickson zároveň patří mezi nejznámější osobnosti na československé eFotbalové scéně. Proslulá je jeho obrovská komunita fanoušků, která jej neustále podporuje na streamech a turnajích.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Emerickson (@emethegod)

„Na úvod bych chtěl poděkovat všem, kteří pro mě hlasovali. Zvítězit v kategorii eFotbalista roku je pro mě velká čest, navíc ještě v takové konkurenci. Minulá sezóna byla za celou mou FIFA kariéru ta nejúspěšnější a zároveň jsem si splnil sen navléknout dres české reprezentace. Díky mé rodině, přítelkyni, fanouškům a také Fotbalové asociaci České republiky a projektu eRepre, že tuto anketu založili," řekl Emerickson k vyhlášení ankety.

Tentokrát vyhlášení proběhlo v rámci slavnostního galavečera přímo před publikem v sále. Diváci mohli živý přenos sledovat u televizních obrazovek České televize.

Boj o první místo byl nesmírně vyrovnaný, vítěz trofeje překonal dalšího eReprezentanta a stálici T9Lakyho z FCVP esports o pouhých 5 bodů, což teoreticky znamená o jeden jediný hlas.

Vítězem hlavní ankety Fotbalista roku se stal Patrik Schick, mezi ženami uspěla Andrea Stašková. Trofej pro talent roku si odnesl Adam Karabec, nejlepším trenérem je kouč Jindřich Trpišovský. Do Síně slávy byl zařazen legendární Karol Dobiaš.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •