Hlavní obsah

Profi týmy v kvalifikaci na Prague Champs ani jednou nezaváhaly

15. 6. 2022 17:17

Žádné překvapení se nekoná. Ani v druhé uzavřené kvalifikaci na Prague Champs žádný z nasazených profesionálních týmů nezaváhal. Hráči eSuby i Dynama Eclot vybojovali svá místa na největším League of Legends turnaji, který se kdy v Česku konal. Známe tak už finální turnajovou soupisku týmů, které poměří síly už nadcházející víkend na obří stagi v pražském O2 universu.

League of Legend (LoL) je hra žánru multiplayer online battle arena.

Článek

Poslední část uzavřené kvalifikace nabídla dva plnohodnotné BO5 duely, ve kterých se utkaly týmy postupující z otevřené kvalifikace s nasazenými profesionály. Sobotní večer přinesl atraktivní bratrovražedné derby eSuby s týmem eSuba Academy. Matadoři ale nezaváhali a přesvědčivě zvítězili 3:0.

„Jsme rádi, že se nám podařilo postoupit na offline finále. Konečně jsme po vypršení Danyho banu mohli nastoupit v plné sestavě, a to rovnou do BO5 série, což pro nás byla perfektní zkouška připravenosti. Přestože jsme do duelu nastupovali jako favorité, tak jsme náš Academy tým rozhodně nepodcenili. Rádi bychom poděkovali soupeřům a také fanouškům, kteří náš duel sledovali na streamu. Těšíme se na vás v O2 universu!" řekl LoL team manager týmu eSuba Radek Mikušovský.

V neděli večer pak diváci mohli sledovat napínavý souboj Brute proti Dynamo Eclot. I když hráči Brute stejně jako v náročné otevřené kvalifikaci ukázali maximální nasazení, na skalp Dynama Eclot nedosáhli a i tento zápas skončil jednoznačně 3:0.

„Prague Champs kvalifikaci jsme zvládli bez větších problému a sérii vyhráli 3:0. Řekl bych, že hry byly zajímavé i pro oko diváka. Kdo přišel na stream, neprohloupil. Teď už se ovšem soustředíme na to, abychom zvládli porazit v semifinále Sinners. Hlavně se těšíme na všechny fanoušky, kteří nás přijdou podpořit. Bude to výjimečné, po takové době nastoupit opět před publikem. Uděláme vše proto, aby i návštěvníci odcházeli spokojeni," okomentoval LoL team manager Dynama Martin Stříbný.

Na obří 22metrové stagi Prague Champs v O2 universu se tak před živým publikem představí ti nejlepší z Česka a ze Slovenska: Dynamo Eclot, eSuba, Entropiq a Sinners. Fanoušci League of Legends se můžou těšit na dvoudenní turnaj světového formátu, který v neděli podtrhne showmatch vítěze s exkluzivním hostem: francouzským celkem Gamers Origin.

Finální soupiska Prague Champs:
Dynamo Eclot
eSuba
Entropiq
Sinners

Reklama

Sdílejte článek