V4 Festival ovládli ruští Gambit, ve finále zdolali Entropiq

Dramatické vyvrcholení. Budapešťský turnaj V4 Future Sport Festival v CS:GO ovládli ruští Gambit. Třetí nejlepší tým světa v nedělním finále porazil českou esportovou organizaci Entropiq 3:2 na mapy. Slovenští Enterprise na tradičním maďarském turnaji skončili ve čtvrtfinále. Česká jednička Sinners vypadla už ve skupině.

Ruský plejer Dmitrij „sh1ro“ Sokolov z organizace Gambit.

Alexej „NickelBack" Trofimov a spol. z černo-zelené stáje nevstoupili do utkání proti favoritům dobře. V zápase na BO5 prohráli na Vertigu 10:16 a na Ancientu 12:16.

Pak se ale plejeři české organizace zvedli, Overpass ovládli poměrem 16:13 a na mapě Mirage zvítězili 16:7.

Rozhodovalo se na tradičním Dustu2. Ten už byl ale plně v režii světové trojky. Gambit po výsledku 16:4 oslavili zisk cenné trofeje a na účet si připsali 150 000 eur (téměř 4 miliony korun).

Entropiq si díky druhému místu přišel na 60 000 eur (přibližně 1,5 milionu korun).

Na budapešťském turnaji se představily také dvě organizace, které během nadcházejícího víkendu čeká souboj o titul mistra Česka.

Slovenští Enterprise na V4 skončili ve čtvrtfinále, ve kterém podlehli pozdějším vítězům Gambit. Sinners po dvou prohrách ve skupině do vyřazovací fáze nepostoupili.