Švédsko - Česko 9:6České florbalistky vstoupily do EFT prohrou

České florbalistky vstoupily do Euro Floorball Tour v Uppsale porážkou s domácím Švédskem 6:9. V utkání s úřadujícími mistryněmi světa vedly svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky 4:1, 5:3 a 6:4, ale nakonec na překvapení nedosáhly. V sobotu čeká Češky od 18:00 duel s Finskem.

Na výhře Seveřanek se podílela čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí Ellen Bäckstedtová a gól a dvě přihrávky zaznamenala Emelie Wibronová. Na české straně si připsaly po jedné trefě a jedné asistenci kapitánka Eliška Krupnová, Denisa Ratajová a Karolína Mezerová.

Švédky se ujaly vedení v 7. minutě díky Jonně Stenvallová, ale stav ještě v první třetině otočily Ratajová s Krupnovou. Po 22 sekundách se trefila Michaela Mechlová a za další 51 sekund i další debutantka Anna Brucháčková.

Seveřanky odpověděly brankami Cajsy Elmové a Bäckstedtové, ale ve 28. minutě se prosadila Vendula Maroszová, která stejně jako Mechlová se sedmnáctiletou Brucháčkovou skórovala v prvním duelu v reprezentaci. Na přesilovkový gól Bäckstedtové z poloviny utkání odpověděla v 51. minutě rovněž debutující Karolína Mezerová.

Za 18 sekund snížila Sara Dahlströmová, v 53. minutě vyrovnala Klara Molinová a v čase 55:21 v přesilové hře otočila stav Sofia Joelsson. Výsledek ještě pečetily Wibronová a Sandra Boricová Svardová.

Euro Floorball Tour žen v Uppsale (Švédsko):
Švédsko - Česko 9:6 (1:2, 3:3, 5:1)
Branky a nahrávky: 7. Stenvallová (Bäckstedtová), 25. Elmová (Lonebergová), 28. Bäckstedtová (Elmová), 31. Bäckstedtová (Wibronová), 51. Dahlströmová (W. Johanssonová), 53. Molinová (W. Johanssonová), 56. Joelssonová (Bäckstedtová), 59. Wibronová (Vistromövá), 60. Svardová (Wibronová) - 8. Ratajová (Krupnová), 19. Krupnová (Ratajová), 21. Mechlová (Suchá), 22. Brucháčková (Mezerová), 28. Maroszová (Lechnerová), 51. Mezerová. Rozhodčí: Crivelli, Rampoldi (oba Švýc.). Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0.
Finsko - Švýcarsko 3:4 (0:1, 0:1, 3:2).