Florbalisté Bohemians rozstříleli Spartu a poprvé ovládli domácí pohár

Florbalisté Bohemians se dočkali premiérového klubového triumfu v Poháru Českého florbalu. Ve finálovém utkání v Brně vyhráli v pražském derby nad Spartou 10:4 a zajistili si účast na Poháru mistrů. Čtyřmi body za dva góly a stejný počet asistencí pomohl k úspěchu svěřenců trenéra Michala Jedličky Jakub Buršík.

Florbalisté Bohemians oslavují triumf v českém poháru.

Do vedení se dostali Bohemians poprvé v 6. minutě. Rozehrávku nejproduktivnějšího hráče i nejlepšího střelce historie superligy Jiřího Curneyho vystihl kapitán soupeře Filip Forman a poprvé překonal Martina Beneše. Sparta dokázala za 59 sekund odpovědět. Rychlou kombinaci po finální přihrávce Roberta Košira zakončil zblízka Marek Zouzal.

Ve 14. minutě se dostali Bohemians do náskoku, když si přihrávku Jana Řehoře srazil nohou do vlastní branky Michal Kareš. Do konce první třetiny zvýšili už na 4:1 přesnými střelami Patrik Šebek a Jan Malič. Ve 34. minutě přidal další branku Bohemians po akci Jaroslava Petráka Vojtěch Zezulka a 50 sekund před koncem druhé třetiny upravil Martin Kisugite už na 7:1.

V čase 43:27 minutě zkorigoval stav Curney, ale Bohemians v 52. a 53. minutě díky brankám Buršíka a Karla Petráka v power play do prázdné branky zvýšili už na 9:2. Sparta pokračovala ve hře bez gólmana a stav korigovali na 4:9 Mikuláš Krbec a Curney, který skóroval v oslabení. Poslední slovo měl ještě v pokračující přesilovce opět do prázdné branky Buršík.

Finále Poháru Českého florbalu v Brně - muži
FbŠ Bohemians - Sparta Praha 10:4 (4:1, 3:0, 3:3)
Branky: 52. a 59. Buršík, 6. F. Forman, 14. Řehoř, 17. P. Šebek, 20. Malič, 22. J. Petrák, 34. Zezulka, 40. Kisugite, 53. K. Petrák - 44. a 58. Curney, 7. Zouzal, 56. M. Krbec. Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 879.