Florbalisté Mladé Boleslavi po výhře na Tatranem v prodloužení obhájili titul v superlize

Florbalisté Mladé Boleslavi obhájili titul v superlize. Vítěz základní části porazil v superfinále v pražské O2 areně před 10 865 diváky Tatran Střešovice 2:1 v prodloužení. V čase 62:05 rozhodl o celkově třetím triumfu Středočechů v historii Daniel Šebek. Pražané při své první superfinálové účasti od roku 2016 na 17. triumf nedosáhli.

Hráči Mladé Boleslavi se radují z vítězství v superfinále.

Otevřít skóre mohl v 6. minutě Tatran při vyloučení Jiří Curneyho, při kterém David Šimek trefil horní tyč. V čase 13:26 se radovali naopak Středočeši. Jakub Bína našel zpoza branky u pravé tyče nepokrytého Matěje Pěničku, který dostal balonek za Lukáše Kříže. Za minutu a půl mohl vítěz základní části zvýšit, ale Střešovicím pomohla po střele Patrika Suchánka tyč.

Střešovice se ubránily při dvou oslabeních, nejdříve ještě v závěru první části při trestu Filipa Eliáše a v polovině druhé třetiny při vyloučení Martina Šindeláře. Těsně po vypršení trestu sice po Suchánkově přihrávce překonal Kříže od pravého mantinelu Tomášík, ale po trenérské výzvě Tatranu gól neplatil. Adam Hemerka totiž akci rozehrál ze standardní situace nepovoleným dvojdotekem, což sudím Liboru Gavlasovi a Lukáši Mikulovi potvrdil videozáznam.

V 36. minutě po sérii šancí na obou stranách byli blíže gólu opět Mladoboleslavští, ale Pěničkův pokus zamířil do pravé tyče. Nakonec slavili 23 sekund před pauzou Střešovičtí vyrovnání, když při Hemerkově trestu doklepl po střele Marka Beneše za Lukáše Bauera balonek Šimek.

Ve třetí třetině se Tatran ubránil při trestu Marka Beneše, který potom ve své dobré šanci minul branku. Na stranu aktivnějších Pražanů mohl v poslední minutě základní hrací doby strhnout vedení Šimek, ale Bauer úspěšně zasáhl. Prodloužení se ještě snažil na druhé straně odvrátit Milan Tomašík.

Na začátku nastavení minul osamocený Petr Koláčný, ale nakonec nemusel litovat. Po Tomašíkově přihrávce rozhodl střelou ze středu Šebek.

Superfinále play off superligy florbalistů v pražské O2 areně:
Mladá Boleslav - Tatran Střešovice 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Pěnička (J. Bína), 63. D. Šebek (Tomašík) - 40. D. Šimek (Marek Beneš). Rozhodčí: Gavlas, Mikula.Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 10 865.