Česko - Španělsko 22:0Florbalisté rozdrtili v kvalifikaci MS Španělsko

Čeští florbalisté rozdrtili ve druhém utkání v kvalifikaci mistrovství světa v italském Celanu Španělsko 22:0 a mají namířeno k postupu a účasti ve finále. Čtyřmi brankami a dvěma asistencemi se na tom podílel Matěj Havlas. Čtyři góly a jednu přihrávku zaznamenal Matěj Jendrišák a jednu trefu a pět asistencí zaznamenal Mikuláš Krbec. Gólman Martin Haleš si při debutu připsal snadné čisté konto. Ve čtvrtek čeká svěřence trenéra Jaroslava Berky v závěrečním utkání ve skupině E duel s domácí Itálií.

Už po 19 sekundách otevřel skóre Matěj Havlas a ve druhé minutě zvýšil Jendrišák, který se zapsal mezi střelce i v druhém utkání po návratu do národního týmu po více než dvou letech. Ve 12. minutě se během 54 sekund prosadili oba autoři úvodních gólu, tentokrát ale v opačném pořadí. Osmnáct sekund před koncem úvodní patnáctiminutové třetiny se prosadil ještě při signalizovaném vyloučení Mikuláš Krbec.

V čase 16:53 oslavil premiérovou branku v druhém reprezentačním utkání Petr Majer a potom se prosadili opět další debutanti Šimon Stránský s Jonášem Kreysou, kteří už skórovali v úterním úvodním utkání se Slovinskem (7:0). Do konce druhé části ještě stihli skórovat Jiří Besta a Jendrišák, který dovršil hattrick.

Češi se se Španěly utkali podruhé v historii a nakonec překonali výsledek z předloňského souboje v kvalifikaci MS v lotyšské Liepaje, kde vyhráli 18:1. V poslední části totiž nastříleli dvanáct branek. Nejprve se dvakrát prosadil Havlas a ve 38. minutě dal čtvrtý gól v utkání i Jendrišák, ještě předtím dovršil hattrick Kreysa. Premiérové branky v reprezentaci si stihli připsat i Marek Zouzal a Matěj Pěnička.

Kvalifikace MS florbalistů - skupina Evropa 3 - Celano (Itálie)
Skupina E:
Česko - Španělsko 22:0 (5:0, 5:0, 12:0)
Branky: 1., 12., 33. a 35. Havlas, 2., 12., 24. a 38. Jendrišák, 20., 35. a 37. Kreysa, 17. a 35. Majer, 18. a 41. Stránský, 31. a 44. Vítovec, 15. M. Krbec, 21. Besta, 39. Němeček, 40. Zouzal, 45. Pěnička. Rozhodčí: Broman, Matti (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 42.
Itálie - Slovinsko 8:8 (2:3, 3:1, 3:4)