Florbalisté Sparty vyhráli v České Lípě a zajistili si čtvrté místo

Florbalisté pražské Sparty zvítězili v dohrávce 24. kola superligy v České Lípě 4:3 a definitivně si zajistili čtvrté místo po základní části. Budou tak mít ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí. Severočeši naopak promarnili šanci posunout se před Otrokovice na desátou pozici, která zaručuje postup do předkola play off.

Florbalisté Sparty na archivním snímku.

Při lepší bilanci vzájemných zápasů potřebuje Česká Lípa na posun do předkola v nedělním závěrečném 26. kole získat v domácím duelu s posledními Královskými Vinohrady o dva body více než Otrokovice před vlastním publikem proti devátému Liberci.

Sparta už ve 21. minutě vedla 4:0. V úvodní třetině se za Pražany trefili Matěj Čermák, Daniel Fišer a Lukáš Ujhelyi. Po 43 sekundách druhé části jim pomohl vlastní gól Lukáše Mlejnka. Domácí vrátil do hry v polovině utkání Marek Dzierža, po 20 sekundách závěrečného dějství se prosadil Milan Tichý a 98 sekund před koncem také Jaromír Ekl, ale více Pražané soupeři nedovolili.

Superliga florbalistů - dohrávka 24. kola:
FBC Česká Lípa - Sparta Praha 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)
Branky: 30. Dzierža, 41. Tichý, 59. Ekl - 10. Matěj Čermák, 18. Fišer, 19. L. Ujhelyi, 21. vlastní Mlejnek.