Florbalisté Střešovic posedmé ovládli domácí pohár

Florbalisté Tatranu Střešovice zvítězili ve finále domácího poháru v Českých Budějovicích v pražském derby nad Chodovem 4:3 a slaví sedmý triumf v historii soutěže. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Matěj Havlas. Svěřenci trenéra Milana Fridricha si zajistili účast v příští ročníku Poháru mistrů, kde budou obhajovat prvenství.

Střešovická radost.

Střešovice po vítězství ve finále Poháru mistrů v Praze nad švédským Falunem z konce ledna dosáhly na další úspěch v sezoně. V Poháru Českého florbalu se radovaly po 13 letech. Loni v dubnu se vrátily na trůn v domácí nejvyšší soutěži po osmi letech a slavily 17. titul.

Zleva Radim Slunečko z Chodova a Jonáš Kreaysa ze Střešovic.

„Jsem hlavně rád, že to kluci kousli, protože dnes se jim nedařilo. Bylo vidět, že jsou fakt unavení. Líbilo se mi, že od půlky zápasu to nevzdali. I přesto, že se nám úplně nedařilo na hokejce a jednoduché zakončení, tak to pořád rvali. Myslím, že jsme si to za druhou půlku zápasu zasloužili,“ řekl novinářů Fridrich.

Hodně se těší na další ročník Poháru mistrů. „Na druhou stranu je v příští sezoně i mistrovství světa, tak už z toho někteří reprezentanti mají teď husí kůži a některé zápasy asi hrát nebudou. Je to zážitek, ale vnímáme, že v tom ne úplně profi sportu je to náročné i na psychiku, mít několik vrcholů. Ale samozřejmě uděláme všechno pro to, abychom si třeba zase finále zahráli. Je to velká výzva a zkušenosti, které kluci nabrali, se nám mohou hodit,“ dodal Fridrich.

Po 135 sekundách hry se ujal vedení Tatran, který využil přesilovou hru při vyloučení Radima Slunečka. K levé tyči branky Karla Hodíka se trefil po přihrávce Marka Beneše Matěj Havlas. Chodov na konci první třetiny skóre otočil. Po chybě v obraně Střešovic v 17. minutě přihrál Vojtěch Petráň Antonínu Votavovi, který vyrovnal. Po další Petráňově asistenci 62 sekund před koncem doklepl balonek u pravé tyč Martin Skřivánek.

Chodov se na přelomu první a druhé části ubránil při vyloučení Mikuláše Komárka. Náskok držel Chodov do 46. minuty, kdy do Benešovy přihrávky vložil hůl ve velkém brankovišti Tomáš Hanák a usměrnil balonek do branky. Další přesilovku Tatranu při Komárkově trestu přerušil po 31 sekundách faulem Matěj Havlas.

V 56. minutě si ale našel střeleckou pozici před velkým brankovištěm Adam Tlapák, zamířil do levého horního rohu branky a otočil stav ve prospěch Tatranu. V čase 58:16 při vyloučení Ondřeje Vošty zvýšil bekhendovým blafákem Havlas. Tři sekundy před koncem ještě zkorigoval výsledek Marek Vávra.

„Převažuje zklamání, ale musím říct, že jsem na kluky hrdý. Podle mě jsme předvedli hranu toho, co jsme schopní. Stál proti nám vynikající tým, to ví teďka každý na světě. Je potřeba mu pogratulovat, že byl o gól lepší,“ uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Finále Poháru Českého florbalu v Českých Budějovicích - muži:
Tatran Střešovice - Chodov 4:3 (1:2, 0:0, 3:1)
Branky: 3. a 59. Havlas, 46. T. Hanák, 56. Tlapák - 17. Votava, 19. Skřivánek, 60. M. Vávra. Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 1523.