Florbalisté Střešovic zdolali druhé Vítkovice a vládnou superlize bez ztráty

Florbalisté Tatranu Střešovice porazili ve šlágru 20. kola superligy doma druhé Vítkovice 4:3 a zůstávají bez ztráty bodu. V čele tabulky unikli svému sokovi na rozdíl 15 bodů. Dvěma góly pomohl k úspěchu Tatranu Tomáš Hanák a třemi asistencemi Matěj Havlas.

Florbalisté Tatranu Střešovice - ilustrační foto.

Vítkovice v Řepích už v čase 2:52 vedly 2:0. Po 86 sekundách otevřel skóre Adam Zubek z dorážky po střele Marka Matejčíka a vzápětí překonal gólmana Tomáše Jurca střelou ze středu Ondřej Vítovec. Obrat zahájil Tomáš Hanák, který po přihrávce Matěje Havlase zamířil do odkryté branky.

Po 68 sekundách druhé třetiny se opět po Havlasově přihrávce prosadil Hanák a ve 34. minutě dostal Tatran do vedení Jonáš Kreysa. V čase 36:55 zvýšil kapitán Střešovic Ondřej Němeček na 4:2. Ve 45. minutě sice dostal Vítkovice na kontakt Jan Šebesta, ale lídr těsný náskok udržel až do konce.

Čtvrtí Bohemians zvítězili v pražském derby na hřišti Black Angels 10:9 v prodloužení. Dvěma brankami a třemi asistencemi se na tom podílel kapitán Filip Forman. Florbalisté osmého FBC Ostrava vyhráli v Praze nad pátou Spartou 6:4. Po dvou gólech vítězů dali Matěj Sedláček a Marek Bräuer. Liberec zdolal Otrokovice 9:7 a posunul se z 10. na 9. místo před Českou Lípu. Hattrickem k výhře pomohl Vojtěch Wiener a čtyřmi asistencemi Šimon Stránský.

Superliga florbalistů - 20. kolo:
FBC Liberec - Panthers Otrokovice 9:7 (2:2, 3:2, 4:3)
Branky: 12., 52. a 60. Wiener, 57. a 59. Kárník, 7. Mádlo, 33. Janeček, 36. Faksa, 39. Dlesk - 12. a 55. Hrabal, 20. a 24. Sovják, 32. Vykopal, 49. vlastní Janeček, 51. Grich.
Sparta Praha - FBC Ostrava 4:6 (0:2, 1:0, 3:4)
Branky: 34. M. Krbec, 41. Matěj Čermák, 56. Košir, 60. Zouzal - 20. a 49. M. Sedláček, 45. a 52. Bräuer, 14. Chatrný, 60. Pobořil.
Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)
Branky: 10. a 22. T. Hanák, 34. Kreysa, 37. Němeček - 2. Zubek, 3. O. Vítovec, 45. Jan Šebesta.
Black Angels - FbŠ Bohemians 9:10 v prodl. (2:2, 3:2, 4:5 - 0:1)
Branky: 11. a 59. M. Burian, 53. a 55. Doležal, 6. Renčín, 26. J. Boček, 37. Fryš, 39. Ludvík, 44. Bačinský - 8. a 42. K. Petrák, 31. a 50. F. Forman, 31. a 52. P. Šebek, 56. a 61. Buršík, 19. Řehoř, 51. Kawulok.