Florbalistky Vítkovic i podruhé v semifinále prohrály s FBC Ostrava

Florbalistky favorizovaných Vítkovic podlehly i v druhém domácím utkání semifinále play off extraligy městskému rivalovi FBC Ostrava a po výsledku 0:1 prohrávají v sérii na čtyři vítězné 0:2 na zápasy. Před startem série šampiónky z let 2018, 2019 i z loňska, které útočí na čtvrtý titul za sebou, držely sérii 70 výher v řadě. Tatran Střešovice také i podruhé vyhrál na hřišti obhájkyň stříbra z posledních tří dohraných ročníků Chodova a po výsledku 3:2 vede 2:0 na utkání. Série pokračují příští týden v sobotu na hřištích FBC Ostrava a Střešovic.

Florbalistky Chodova se radují z branky

Vítkovice do soboty držely vítěznou šňůru od 4. listopadu 2019. Tehdy prohrály také s FBC Ostrava, které vyhrálo na domácím hřišti 4:3 v prodloužení. V sobotu se pak třetí tým základní části radoval po vítězství 4:2. Jedinou branku dnes vstřelila v 37. minutě polská útočnice Malwina Zagórská. Brankářka Veronika Tomšová udržela díky 25 úspěšným zákrokům čisté konto.

Tatran v sobotu v pražském derby na Jižním Městě vyhrál 4:3 a ve v druhém duelu se ujal vedení v čase 3:18 díky brance Kateřiny Seemanové. Za 93 sekund sice vyrovnala Emilie Skalíková, ale v polovině utkání vrátila Střešovicím náskok Kateřina Vachudová a ve 34. minutě zvýšila Vendula Beránková na 3:1. V 57. minutě druhý tým základní části zkorigoval výsledek díky brance Magdalény Pláškové, ale na víc už nedosáhl.

Extraliga florbalistek - semifinále play off, 2. zápasy:
Chodov - Tatran Střešovice 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 5. E. Skalíková, 57. Plášková - 4. Seemannová, 31. Vachudová, 34. Beránková. Stav série: 0:2.
1. SC Vítkovice - FBC Ostrava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 37. Zagórská. Stav série: 0:2.