Hlavní obsah

Rekordmanka florbalové reprezentace Koníčková ukončila kariéru

19. 3. 2023 17:51

Rekordmanka české florbalové reprezentace Hana Koníčková ukončila kariéru. Jednatřicetiletá bronzová medailistka z mistrovství světa z roku 2011 v národním týmu skončila už předloni v prosinci po světovém šampionátu ve švédské Uppsale s rekordními 135 zápasy na kontě. Po vyřazení Red Ants Rychenberg Winterthur ve čtvrtfinále švýcarské ligy s Kloten-Dietlikon Jets skončila definitivně i na klubové scéně.

Foto: Profimedia.cz

Hana Koníčková ukončila kariéruFoto: Profimedia.cz

Článek

"Uzrálo to ve mně už před sezonou. Vstupovala jsem do ní s tím, že si vyzkouším klubovou sezonu bez reprezentace. Kombinovala jsem to už od patnácti let a bylo to hodně náročné. Do svého posledního zápasu jsem pak nastupovala s tím, že jsem věděla, že bude poslední. Jasně, mohly jsme vyhrát a ještě pokračovat, ale bylo strašně skvělé hrát doma před vlastním publikem," řekla Koníčková webu Českého florbalu.

"Měla jsem tam skvělou podporu od dětí a vedení z práce, měla jsem tam svého partnera a kamarády. Bylo mi ctí uzavřít kariéru před nimi a bylo fajn slyšet od nich, že si té kariéry váží," prohlásila.

Ve sbírce úspěchů má účastnice šesti světových šampionátů i bronz z juniorského mistrovství světa z roku 2010, v roce 2016 získala ve Finsku titul s Lappeenrantou a o dva roky později v české extralize s Vítkovicemi.

"S florbalem se určitě neloučím, ale cítím, že si chci dát pauzu a vidět pár věcí zvenku. Je super končit hráčskou kariéru v těch nejlepších ligách jako šťastná a motivovaná než jako naštvaná a zraněná," dodala Koníčková.

Reklama

Související témata: