Ani dvougólové vedení k výhře nestačilo. Vyškov ve druhé fotbalové lize remizoval s Táborskem a čeká na jarní výhru

Fotbalisté Vyškova ve šlágru 20. kola druhé ligy neudrželi dvougólové vedení a doma pouze remizovali 2:2 se třetím Táborskem. Moravané nevyhráli na jaře ani čtvrté utkání a z druhého místa ztrácejí už čtyři body na vedoucí Duklu Praha. Poslední Prostějov prohrál na svém hřišti 2:4 s Chrudimí.

Fotbalisté Vyškova se radují v přípravném utkání se Slovanem Bratislava z gólu

Vyškov si zopakoval scénář z posledního domácího duelu s Vlašimí (2:2), tentokrát ale o náskok přišel. Proti Táborsku se ujal vedení po dvou gólech krátce po změně stran, trefili se Schön a Krollis. Lotyšský útočník, který přišel v zimě na hostování z italské Spezie, se prosadil poprvé v soutěži a navázal na úterní zásah za reprezentaci v utkání s Lichtenštejnskem.

Jihočeši ale odpověděli rovněž „slepenými“ góly v 74. a 76. minutě. Nejprve snížil Šašinka a vzápětí potrestal chybu v domácí rozehrávce Sojka. Táborsko udrželo jarní neporazitelnost, na dnešního soupeře ztrácí nadále čtyři body.

Prostějov prohrával po první půli 0:2 a navíc hrál od 20. minuty bez vyloučeného Matochy, přesto dokázal i v oslabení srovnat stav. V 76. minutě ale rozhodl Langhamer a v závěru přidal svůj druhý zásah v utkání Mašek. Chrudim se posunula na páté místo tabulky a ztrácí jen dva body na barážovou příčku.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.