Brankář Waalwijku musel být po střetu s hráčem Ajaxu oživován přímo na hřišti

Zápas nizozemské fotbalové ligy mezi Waalwijkem a Ajaxem byl v závěru předčasně ukončen kvůli vážnému stavu domácího brankáře Etiennea Vaessena, jenž musel být na hřišti oživován. Gólman zkolaboval po střetu s hostujícím útočníkem Brianem Brobbeym.

Domácí brankář Etiennea Vaessen musel být na hřišti po střetu s útočníkem oživován.

Vaessen zůstal bezvládně ležet na trávníku v 84. minutě poté, co vyběhl na malé vápno proti míči, který si hráč Ajaxu předkopl příliš dopředu. Fotbalisté Waalwijku začali okamžitě gestikulovat směrem ke střídačkám, aby přivolali pomoc.

Vaessen byl několik minut oživován na hřišti, kde hráči a zdravotníci roztáhli deky a fólie, aby na něj nebylo vidět. Poté byl na nosítkách odnesen ze hřiště. Hráči obou týmů byli viditelně otřesení a měli v očích slzy.

Přerušený zápas rozhodčí kvůli události předčasně ukončil. Ajax v době přerušení vedl 3:2.