Brazílie - Uruguay 4:1Brazílie a Argentina dál drží v kvalifikaci MS neporazitelnost

Fotbalisté Brazílie a Argentiny dál drží neporazitelnost v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Brazilci přehráli v Manausu Uruguay 4:1 a dál vedou tabulku zóny CONMEBOL o šest bodů před Argentinci, kteří rovněž na domácím hřišti v Buenos Aires zdolali Peru 1:0.

Brazilci Gabriel Barbosa (vpravo) a Neymar oslavují gól v kvalifikačním utkání proti Uruguayi.

V dresu Brazílie zazářili Neymar, který se oklepal po nevydařeném výkonu v předchozím duelu s Kolumbií, a nováček v reprezentaci Raphinha. Hvězda Paris St. Germain Neymar otevřel v 10. minutě skóre, o osm minut později přidal druhý gól Raphinha a po vzájemné spolupráci pak hráč Leedsu zvýšil ve druhém poločase už na 3:0. Luis Suárez v 77. minutě krásnou trefou z přímého kopu snížil, výhru domácích ale krátce poté pečetil Gabriel Barbosa.

O vítězství Argentiny rozhodl gól Lautara Martíneze krátce před přestávkou, kdy fotbalista Interu Milán uklidil hlavou do branky Molinův centr. Hosté mohli ve druhém poločase vyrovnat, penaltu nařízenou po faulu gólmana Emiliana Martíneze ale Yotún neproměnil.

Oba vedoucí týmy mají na dosah potvrzení postupu na šampionát do Kataru, kam se ze skupiny přímo kvalifikují první čtyři. Třetí místo drží Ekvádor, který uhrál bezbrankovou remízu s Kolumbií. Ta ve vyrovnaném boji o čtvrtou příčku o skóre přeskočila Uruguay.

Vysoká prohra 0:4 v Bolívii stála místo u reprezentace Paraguaye argentinského trenéra Eduarda Berizza. Vedení svazu ho odvolalo poté, co Paraguay klesla v desetičlenné jihoamerické skupině na osmé místo. Jednapadesátiletý Berizzo se ujal paraguayského národního týmu v únoru 2019, kdy na lavičce vystřídal Kolumbijce Juana Carlose Osoria. Jméno jeho nástupce zástupci svazu oznámí v nejbližší době.

Paraguayci ve třech říjnových duelech získali pouze bod za remízu s Argentinou, navíc nevstřelili ani jeden gól. Na pátou příčku, která zajišťuje postup do baráže, ztrácí Paraguay čtyři body.