Hlavní obsah

Alonso: Schick udělal v posledních dvou týdnech velký pokrok, návratu je blíž

24. 1. 2023 15:33

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Xabiho Alonsa se zdravotní stav Patrika Schicka v posledních dvou týdnech výrazně zlepšil a český útočník se přiblížil návratu na hřiště. Český reprezentant, který dnes slaví 27. narozeniny, nastoupil za Bayer naposledy 1. listopadu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Patrik Schick na archivním snímku během tréninku fotbalové reprezentace před utkáním Ligy národů.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Schicka trápí vleklé potíže s tříslem. Kvůli tomu byla ve hře další operace, kterou podstoupil už v květnu, ale nakonec vyhrála konzervativní léčba. Ani dlouhá přestávka vyplněná rovněž mistrovstvím světa mu k úplnému zotavení nestačila a start jarní části bundesligy nestihl.

„Ve středu proti Bochumi Schick určitě nenastoupí. Cítí se mnohem líp, v posledních dvou týdnech udělal velký pokrok,“ řekl Alonso na tiskové konferenci.

Další zápas jeho svěřenci sehrají 29. ledna s Dortmundem. „Na návrat je to příliš brzy, ale je mu blíž,“ konstatoval španělský mistr světa a dvojnásobný evropský šampion.

Schickovi se na podzim nedařilo zdaleka tolik jako v minulé sezoně, kdy dal v německé lize 24 gólů a byl druhým nejlepším střelcem soutěže. Leverkusenu, za který nastupuje i ofenzivní univerzál Adam Hložek, výrazně pomohl k třetímu místu. V aktuálním ročníku vstřelil Schick v 17 soutěžních duelech tři branky. Bayeru patří devátá příčka.

Reklama