Darmstadt - Augsburg 0:6Augsburg deklasoval neškodný Darmstadt, Dortmund nezaváhal

Augsburg v německé fotbalové lize nastřílel během prvního poločasu pět branek a deklasoval domácí Darmstadt 6:0. Brankář Tomáš Koubek drtivé výhře spoluhráčů nad posledním týmem tabulky přihlížel jen z lavičky náhradníků. Stuttgart zvítězil na hřišti Wolfsburgu 3:2, pošesté v řadě neprohrál a pojistil si třetí místo. Dortmund zvítězil v Berlíně nad Unionem 2:0 a je dál čtvrtý před Lipskem, které vyhrálo 4:1 v Bochumi.

Augsburg nastřílel během prvního poločasu pět branek a deklasoval Darmstadt

Augsburg vedl o pět branek už ve 29. minutě a připsal si třetí nejrychlejší pětigólové vedení v historii bundesligy. Rychleji to dokázaly pouze Freiburg proti Mönchengladbachu v roce 2021 a Mönchengladbach proti Braunschweigu před čtyřiceti lety; v obou případech to bylo 5:0 už ve 25. minutě. Po dvou gólech dali Tietz a Demirovič a po jednom přidali Jensen a Vargas. Augsburg se po druhém vítězství za sebou posunul na desáté místo.

Stuttgart poslal do vedení jeho nejlepší střelec Guirassy a po změně stran guinejský útočník vrátil hostům vedení z penalty. Byl to jeho jubilejní 20. gól v sezoně. Vedení pojistil Vagnoman, Wolfsburg, za který odehrál první poločas Václav Černý, už jen snížil zásluhou Nmechy.

VfB poprvé v klubové historii dosáhl na metu 50 bodů už po 24. kole a Guirassy se stal jeho prvním hráčem, jenž za stejný počet kol nastřílel alespoň devatenáct branek.

Král mezi náhradníky

Dortmund šel před přestávkou do vedení zásluhou Adeyemiho, jenž se v základní sestavě Borussie objevil poprvé od loňského prosince. Pojišťovací branku vstřelil v závěru Maatsen. Alex Král zůstal mezi domácími náhradníky.

Svěřenci Edina Terziče udrželi jednobodový náskok před Lipskem, které si v Bochumi pomohlo třemi góly v rozmezí čtyř minut. V 65. minutě se na hřiště dostal nejlepší střelec týmu Openda a hned o tři minuty později zlomil nerozhodný stav 1:1. Belgický útočník dal 17. gól v sezoně a v tabulce střelců ztrácí tři branky na Guirassyho a deset na Kanea z Bayernu. Na Opendu pak v rychlém sledu navázali vlastním gólem Ordets a Poulsen.

Mönchengladbach, jemuž stále chybí zraněný Tomáš Čvančara, remizoval na hřišti předposlední Mohuče 1:1.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:
Bochum - Lipsko 1:4 (7. Wittek - 30. Olmo, 68. Openda, 71. vlastní Ordets, 72. Poulsen)
Darmstadt - Augsburg 0:6 (2. a 84. Tietz, 20. a 29. Demirovič, 12. Jensen, 25. Vargas)
Heidenheim - Eintracht Frankfurt 1:2 (59. Pieringer - 39. vlastní Gimber, 49. Nkounkou
Mohuč - Mönchengladbach 1:1 (12. Burkardt - 55. Ngoumou)
Union Berlín - Dortmund 0:2 (41. Adeyemi, 90. Maatsen)
Wolfsburg - Stuttgart 2:3 (50. Maehle, 83. Nmecha - 14. a 53. z pen. Guirassy, 77. Vagnoman).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.