Stuttgart - Hamburk 3:0 Stuttgart je blízko záchraně, v úvodním duelu baráže porazil Hamburk

Fotbalisté Stuttgartu porazili v úvodním barážovém utkání o účast v bundeslize 3:0 Hamburk a výrazně nakročili k setrvání v nejvyšší soutěži. Odveta dvojzápasu mezi bývalými německými mistry se hraje v pondělí v Hamburku.

Šestnáctý tým bundesligové tabulky Stuttgart měl před 47.500 diváky na vyprodaném stadionu snový úvod, už po 44 sekundách vstřelil první gól Konstantinos Mavropanos. Dvakrát pak domácí udeřili i v úvodu druhé půle: hamburský rodák a odchovanec Josha Vagnoman v 51. minutě zvýšil a tři minuty nato stanovil konečné skóre Serhou Guirassy, jenž v prvním poločase neproměnil penaltu.

Šance třetího mužstva druhé ligy Hamburku na zvrat výrazně snížilo v 69. minutě vyloučení Anssiho Suhonena za faul. HSV se marně snaží o návrat mezi elitu od premiérového sestupu už pět let, loni neuspěl v baráži s Herthou Berlín.