Bayern - Hamburk 3:1Bayern je podzimním mistrem, Hloušek pomohl gólem Norimberku

Berlín

Záložník Adam Hloušek pomohl v německé fotbalové lize gólem k remíze Norimberku v Hannoveru 3:3. Hosté v poločase vedli 3:0, ale v nastavení zápasu výhru ztratili. Norimberk se tak ani v šestnáctém utkání nedočkal vítězství. Bayern Mnichov se podevatenácté v historii stal podzimním mistrem poté, co zdolal Hamburk 3:1. V poraženém týmu dostal poprvé v sezóně šanci brankář Jaroslav Drobný, záložník Petr Jiráček odehrál závěrečnou čtvrthodinu.

Thomas Müller z Bayernu ohrožuje Jaroslava Drobného, brankáře Hamburku.

Hloušek otevřel skóre krátce po půlhodině utkání. Pro bývalého hráče Jablonce a Slavie to byla třetí trefa v ročníku. Hosté šli ještě do poločasu do třígólového vedení po gólech Josipa Drmice a obránce Pera Nilssona, jenže soupeř ve druhém poločase dokázal vyrovnat. Dělbu bodů zařídil v 92. minutě svou druhou trefou v zápase Mame Diouf.

Norimberk i přes bodový zisk zůstává na předposlední sestupové příčce, Hannover je dvanáctý.

Bayern má před druhým Leverkusenem náskok sedmi bodů a jeho nejbližší pronásledovatel ho už do konce podzimní části nemůže předstihnout. Obhájce titulu nasměroval k deváté domácí výhře desátou ligovou trefou druhý nejlepší bundesligový střelec Mario Mandžukič, v 52. minutě pak Drobného z otočky překonal Mario Götze. Tři minuty před koncem utkání ještě zdramatizovala branka Pierra-Michela Lasoggy, v nastaveném čase ale zpečetil výhru Bayernu Xherdan Shaqiri.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:
Augsburg - Braunschweig 4:1 (30. a 33. Hahn, 23. Verhaegh z pen., 75. Altintop - 48. Oehrl),
Bayern Mnichov - Hamburk 3:1 (42. Mandžukič, 52. Götze, 90.+3 Shaqiri - 87. Lasogga),
Hannover - Norimberk 3:3 (87. a 90.+2 Diouf, 60. Bittencourt - 31. Hloušek, 38. Drmic, 41. Nilsson),
Hoffenheim - Dortmund 2:2 (17. Shipplock, 37. Volland - 44. Aubameyang, 67. Piszczek),
Mohuč - Mönchengladbach 0:0,
Wolfsburg - Stuttgart 3:1 (38. Rodriguez, 54. Diego, 78. Perišič - 57. Werner).