Hlavní obsah

Bývalý sparťan z Německa svede bitvu s kamarádem, se kterým byl na svatbě

15. 1. 2023 8:53

Poslední místo v tabulce po podzimu jim nedopřává klid. Fotbalisté Sandhausenu se na záchranu ve druhé německé lize připravují v teple středomořského ostrova. Při své premiéře na turnaji Tipsport Malta Cup porazili Spartak Trnava hladce 3:0. Ve druhém poločase nastoupil za vítěze také útočník Matěj Pulkrab, odchovanec Sparty.

Foto: Tipsport

Matěj Pulkrab v barvách Sandhausenu.Foto: Tipsport

Článek

Valletta (Od našeho zpravodaje) - Zajímavější pro něj jistě bude druhý zápas ve skupině, v němž na Sandhausen čeká Zlín.

„Dobře se znám s Lukášem Bartošákem. V létě jsme byli na svatbě Zdeňka Folprechta, teď se utkáme na hřišti," těší se Matěj Pulkrab.

Fanoušci Trnavy přijeli podpořit svůj tým až na MaltuVideo: Tipsport

Nový trenér Zlína Pavel Vrba během soustředění na Maltě potvrdil, že Pulkrabovo jméno padlo, když s vedením klubu probírali možné posily.

„Zlín mě ale nekontaktoval," ujišťuje bývalý sparťan, jehož loni v létě lákala Slavia.

Nakonec k pikantnímu přesunu k rivalovi nedošlo, Pulkrab zamířil do Sandhausenu. Proti Trnavě se v jeho dresu mohl konečně trefit, ale před prázdnou brankou na centrovaný míč zase těsně nedosáhl.

Foto: SV Sandhausen

Matěj Pulkrab během soustředění Sandhausenu na Maltě.Foto: SV Sandhausen

„Gól by mi určitě pomohl, ale zase nic... Kousek mi chyběl, takže jsem míč jen lízl podrážkou. To jsem celý já. Dostal jsem míč, jaký potřebuju, měl jsem být u něj dřív a lépe situaci řešit," uvědomuje si.

Na turnaji Tipsport Malta Cup je poprvé. „Je pro nás příjemné, že se můžeme v zimě připravovat na přírodní trávě a v teple. První den sice trochu foukalo a pršelo, ale teď je pěkně. Trávník na stadionu Tony Bezzina není úplně v nejlepším stavu, ale na hlavním Ta Qali a na vedlejších plochách je perfektní. Navíc tady máme tři těžká utkání, což je ideální," pochvaluje si Pulkrab.

Reklama

Související témata: