Česká dominance! Dva góly Hložka a trefa Schicka zařídily Leverkusenu vítězství

Lepší vstup do roku 2024 si česká enkláva v Bayeru Leverkusen mohla jen těžko vysnít. Lídr německé Bundesligy zvládl generálku na jarní část sezony díky třem českým reprezentantům. V přípravném utkání s Venezií, hrající italskou druhou nejvyšší soutěž, zvítězil 4:1. V základní sestavě nechyběli ani Adam Hložek a Patrik Schick, kteří se dohromady trefili třikrát. Matěj Kovář pak za 74 minut v brance ani jednou neinkasoval.

Hráči Leverkusenu se radují z branky

Vypadá to tedy, že legionářům kratičká zimní pauza, kterou absolvovaly všechny bundesligové celky, prospěla. Skóre duelu otevřel po čtvrthodině od úvodního hvizdu Hložek, jenž si našel odražený míč na hranici vápna. Bez zbytečných rozpaků si jej rychle zpracoval a po zemi tvrdě napálil ke vzdálenější tyči, takže brankář Venezie se pouze ohlédl.

Neuběhly ani čtyři minuty a nejmladší z trojice krajánků se radoval znovu. Tentokráte měl ale o poznání jednodušší šichtu. V malém čtverci se odpoutal od svého strážce a z bezprostřední blízkosti usměrnil do sítě přesnou přihrávku spoluhráče Nathana Telly.

Čímž svůj střelecký účet uzavřel. Pozadu nechtěl ale zůstat ani Patrik Schick, jehož díky tomu, že přímý konkurent na pozici hrotového útočníka Victor Boniface odjel reprezentovat Nigérii na Africký pohár národů, dost možná v příštím měsíci čeká solidní minutáž. Kanonýr, který dlouho laboroval s komplikovaným zraněním třísla, hlavou zamířil přesně po rohovém kopu šikuly Floriana Wirtze a zvýšil na 3:0. Tím se 27letému střelci podařilo navázat na poslední kolo německé nejvyšší soutěže, v němž hattrickem sestřelil Bochum (4:0).

Čtvrtou branku Leverkusenu přidal Jonas Hofmann. Všem trefám Bayeru z opačné strany hřiště přihlížel i český gólman Matěj Kovář. Mistr ligy s pražskou Spartou z loňské sezony navíc udržel čisté konto, neboť Bayer inkasoval až v závěru utkání, pro který jej vystřídala brankářská trojka Niklas Lomb.

Příznivci české kopané se tak dočkali hned trojice dobrých zpráv. Vzhledem k faktu, že kromě zmíněného Bonifaceho odjíždí plnit povinnosti s národním mužstvem mimo jiné i marocký křídelník Amine Adli, se totiž otevírá možnost většího vytížení i Hložkovi. Který se, podobně jako Schick, o místo v sestavě výrazně přihlásil. Nezklamal ani Matěj Kovář, jenž sice v domácí soutěži kryje záda kapitánovi Lukáši Hradeckému, ale je klubovou jedničkou pro Evropskou ligu, jíž zatím Leverkusen prochází bez ztráty kytičky.

Do jarní části vstoupí svěřenci Xabiho Alonsa v sobotu utkáním v Augsburgu.