Mönchengladbach - Dortmund 4:2Dortmund prohrál před reprezentační a zimní pauzou v Mönchengladbachu

Fotbalisté Dortmundu prohráli v posledním zápase před reprezentační pauzou 2:4 v Mönchengladbachu a přezimují na šestém místě německé ligy. Mönchengladbach je před víkendovým programem 15. kola sedmý. Po dlouhé přestávce vyhrazené mistrovství světa v Kataru a navazující zimní pauze budou týmy znovu hrát až v lednu.

Julian Weigl (8) z Mönchengladbachu a Youssoufa Moukoko z Dortmundu.

Před návštěvou více než 54 tisíc diváků poslal v derby domácí do vedení už po čtyřech minutách hry Jonas Hofmann. Hosté o čtvrt hodiny později vyrovnali díky gólu Juliana Brandta, Mönchengladbach pak ale po trefách Ramyho Bensebainiho a Marcuse Thurama odskočil.

Nico Schlotterbeck ještě před přestávkou snížil, hned v úvodu druhého poločasu ale Dortmund inkasoval počtvrté po brance Kouadia Koného.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:
Mönchengladbach - Dortmund 4:2 (4. Hofmann, 26. Bensebaini, 30. Thuram, 46. Koné - 19. Brandt, 40. Schlotterbeck).