Drážďany s Hušbauerem a Petrákem sestoupily z druhé bundesligy

Po středečních oslavách slávistického titulu zažil dnes fotbalista Josef Hušbauer opačné pocity. S Dynamem Drážďany, kam přišel z Edenu v zimě na hostování, sestoupil z druhé německé ligy. Saský tým skončil v tabulce poslední poté, co remizoval 2:2 s Osnabrückem.

Ilustrační foto: Záložník Josef Hušbauer na sociální síti zveřejnil foto s dresem svého zaměstnavatele z Drážďan.

Dynamo vedlo 2:0 díky Patricku Schmidtovi, kterému v 59. minutě nahrál na gól právě Hušbauer. V závěru však během pěti minut domácí o náskok přišli. Ani výhra by sestup Drážďan neodvrátila. Hušbauer odehrál 81 minut, další český záložník Ondřej Petrák strávil na hřišti celý zápas.

Bielefeld, který si postup zajistil už dříve, doprovodí do nejvyšší soutěže Stuttgart. VfB se vrací mezi elitu rok po sestupu navzdory porážce 1:3 s Darmstadtem. Neuspěl ani třetí Heidenheim, který podlehl 0:3 v Bielefeldu.

Boj o návrat do první ligy opět nevyšel Hamburku, který utrpěl debakl 1:5 se Sandhausenem, zůstal čtvrtý a nezahraje si ani baráž. Z nejvyšší soutěže spadl Hamburk poprvé v historii předloni.