Mohuč - Köln 5:0Fotbalisté Kolína v generálce na Slovácko propadli

Fotbalisté Kolína nad Rýnem utrpěli v generálce na čtvrteční pohárový souboj se Slováckem bundesligový debakl 0:5 na hřišti Mohuče. V předehrávce 11. kola doplatili hosté na brzké vyloučení obránce Luky Kiliana, který už ve 28. minutě za stavu 0:1 dostal druhou žlutou kartu. Ještě do přestávky dvakrát inkasovali a po změně stran opět.

Fotbalisté Mohuče, ilustrační foto.

Brankáře Schwäbeho překonalo pět různých střelců. Z penalty otevřel skóre Dán Ingvartsen, další branky přidali Kohr, Stach, Španěl Martín a Rakušan Onisiwo. Dva góly ještě domácím rozhodčí neuznali. Mohuč se po prvním domácím vítězství v sezoně posunula před víkendovým programem až na třetí místo, Kolín je s dvoubodovou ztrátou devátý.

Kolínský tým trenéra Baumgarta odehrál zápas v sestavě Schwäbe - Schmitz, Kilian, Hübers, Hector (80. Pedersen) - Skhiri, Martel - Maina (67. Schindler), Duda (38. Soldo), Kainz (80. Huseinbasic) - Tigges (67. Dietz). Ve čtvrtek se německý celek představí v 5. kole skupinové fáze Evropské konferenční ligy v Uherském Hradišti. Domácí zápas se Slováckem vyhrál 4:2, v tabulce je před ním ale třetí jen o skóre.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:
Mohuč - Kolín nad Rýnem 5:0 (11. Ingvartsen z pen., 35. Kohr, 40. Stach, 73. Martín, 84. Onisiwo).