Dortmund - Leverkusen 2:5Fotbalisté Leverkusenu s Schickem na hrotu si v bundesligovém šlágru zastříleli

Fotbalisté Leverkusenu v sestavě s Patrikem Schickem zvítězili v 21. kole německé ligy na hřišti druhého Dortmundu 5:2 a na třetím místě se k Borussii přiblížili na pět bodů. Na souboj druhého a třetího nejlepšího střelce bundesligy Schicka a Erlinga Haalanda nedošlo, jelikož útočníka Dortmundu nepustilo do hry zranění.

Fotbalista Borussie Dortmund Thorgan Hazard si zpracovává míč před dotírajícím Patrikem Schickem z Bayeru Leverkusen.

Hosté šli do vedení v 10. minutě po vlastní brance Akanjiho. O šest minut později se na druhé straně trefil do vlastní sítě Frimpong. Bayer se ale v úvodním dějství prosadil ještě dvakrát zásluhou Wirtze a Andricha. Po změně stran skórovali Tah s Diabym, debakl vestfálského celku v závěru zmírnil Tigges.

Leverkusen zvítězil potřetí za sebou, naopak Borussia prohrála v bundeslize po sérii tří výher.

Wolfsburg porazil i díky dvěma gólům Vranckxe nováčka Fürth 4:1 a v bundeslize zvítězil přesně po třech měsících a poprvé po devíti zápasech. Fürth prohrál poprvé po čtyřech kolech a od pozic znamenajících udržení ho dělí 12 bodů.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:
Dortmund - Leverkusen 2:5 (16. vlastní Frimpong, 90.+1 Tigges - 10. vlastní Akanji, 20. Wirtz, 28. Andrich, 53. Tah, 87. Diaby),
Wolfsburg - Fürth 4:1 (7. a 49. Vranckx, 70. Arnold, 75. Philipp - 44. Hrgota z pen.)