Dortmund - Bayern 0:4Kane hattrickem sestřelil Dortmund, Leverkusen si vítězstvím pojistil vedení v bundeslize

Útočník Harry Kane pomohl v německé fotbalové lize hattrickem k vítězství obhájce titulu Bayernu Mnichov 4:0 na hřišti vicemistra Dortmundu. Leverkusen zvítězil na hřišti Hoffenheimu 3:2 a udržel si v čele tabulky dvoubodový náskok před Bayernem. Dvěma góly se blýskl netradiční střelec, levý bek Alejandro Grimaldo. Mönchengladbach se střídajícím Tomášem Čvančarou přišel penaltou v nastavení o výhru ve Freiburgu, kde remizoval 3:3.

Harry Kane nasázel Dortmundu hattrick

Dortmund zažil ve šlágru s Bayernem hororový začátek. Už po devíti minutách prohrával 0:2 po brankách Upamecana a Kanea. Anglický kanonýr přidal v 72. a 93. minutě další dvě branky a překonal rekord v počtu vstřelených gólů v úvodních deseti utkáních v bundeslize. S 15 zásahy vylepšil o dvě trefy 60 let starý výkon tehdejšího hráče Schalke 04 Klause Matischaka. Kane se zároveň stal prvním hráčem, který nastřílel tři branky ve svém prvním „Klassikeru“ a vystřídal v čele tabulky střelců autora 14 gólů Guirassyho ze Stuttgartu.

Dortmund je čtvrtý a na čelo ztrácí sedm bodů. Borussia doma prohrála po téměř patnácti měsících.

Leverkusen vedl nad Hoffenheimem v poločase 2:0 díky brankám Wirtze a Grimalda a vypadalo to, že si hladce dokráčí za šestou ligovou výhrou v řadě. Hoffenheim však vyrovnal během dvou minut. V 56. minutě se prosadil Stach a následně se trefil Weghorst. Nakonec rozhodl v 70. minutě svým druhým gólem Grimaldo, letní posila z Benfiky Lisabon. Bayer vyhrál desátý soutěžní zápas v řadě a patnáctým utkáním bez porážky za sebou vyrovnal klubový rekord.

Adam Hložek nastoupil za vítěze v první nastavené minutě, gólman Matěj Kovář zůstal mezi náhradníky a Patrik Schick chyběl v nominaci kvůli zranění lýtka. Mezi zraněnými rovněž figuroval domácí Pavel Kadeřábek.

Fotbalisté Mönchengladbachu ve Freiburgu o poločase vedli 3:1 poté, co se v rozmezí čtvrt hodiny trefili Siebatcheu, Pléa a Weigl z penalty. Domácí snížili 20 minut před koncem a vzápětí přišel do hry Čvančara, který čeká na další gól od poloviny září. Se svými spoluhráči se nakonec musel smířit s dělbou bodů, když ve čtvrté nastavené minutě vyrovnal z penalty Grifo.

Alex Král odehrál v dresu Unionu Berlín 73 minut, jeho tým doma podlehl Frankfurtu 0:3 a prohrál třináctý soutěžní zápas v řadě. Dvakrát se trefil Marmúš.

Mohuč po nejhorším startu do sezony v klubové historii a čtvrteční rezignaci trenéra Svenssona vybojovala první vítězství v soutěži. Nad Lipskem vyhrála 2:0 a odlepila se ze dna tabulky, kam klesl Kolín nad Rýnem po remíze 1:1 s Augsburgem.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:
Freiburg - Mönchengladbach 3:3 (7. Höler, 71. Weisshaput, 90.+4 Grifo z pen. - 25. Siebatcheu, 29. Pléa, 39. Weigl z pen.)
Hoffenheim - Leverkusen 2:3 (56. Beier, 59. Weghorst - 45.+1 a 70. Grimaldo, 9. Wirtz)
Kolín nad Rýnem - Augsburg 1:1 (16. Maina - 25. Tietz)
Mohuč - Lipsko 2:0 (76. I Če-song, 80. Barreiro)
Union Berlín - Eintracht Frankfurt 0:3 (3. a 14. Marmúš, 82. Nacho)
18:30 Dortmund - Bayern Mnichov