Atalanta - Inter 1:2Inter Milán si výhrou v Bergamu pojistil vedení v italské lize

Inter Milán v 11. kole italské fotbalové ligy zvítězil v Bergamu 2:1 a pojistil si první místo v tabulce. Dvanáctým gólem v soutěži rozhodl Lautaro Martínez. Obhájce titulu Neapol zvítězila 2:0 na hřišti poslední Salernitany, která je stále bez výhry. Prvního vítězství v soutěži se dočkalo Udine, které na hřišti AC Milán díky penaltě Roberta Pereyry vyhrálo 1:0.

Kapitán Interu Milán Lautaro Martínez se raduje z gólu

Inter dostal do vedení ve 40. minutě Calhanoglu z penalty. Devětadvacetiletý záložník vyrovnal turecký střelecký rekord v Serii A, který vytvořil v 50. letech minulého století Sükrü Gülesin 36 přesnými zásahy. Dvanáct minut po pauze zvýšil Martínez, který si v čele tabulky střelců vybudoval šestigólový náskok na Girouda z AC Milán. Scamacca už jen snížil. Atalanta utrpěla první domácí porážku v ligové sezoně a zároveň poprvé doma inkasovala.

Inter má v čele náskok pěti bodů na druhý Juventus, který má ale zápas k dobru. Bergamo na čtvrtém místě vystřídala Neapol.

V Salernu otevřel skóre ve 13. minutě Raspadori, který se prosadil ve třetím soutěžním zápase za sebou. Třiadvacetiletý útočník Neapole na hrotu zaskakuje za zraněného krále střelců uplynulého ročníku Serie A Osimhena, jehož od poslední reprezentační přestávky trápí potíže se stehnem. Osm minut před koncem zvýšil na 2:0 střídající Elmas. Salernitana je se čtyřmi body poslední.

Udine si v Miláně připsalo první výhru díky penaltě nařízené za faul střídajícího Adliho. Fotbalisté AC vyšli střelecky naprázdno počtvrté z posledních šesti soutěžních utkání a poprvé od roku 2012 prohráli dvě domácí ligová utkání po sobě. Na vedoucí Inter ztrácejí už šest bodů.