Stuttgart - Mohuč 3:1Fotbalisté Stuttgartu zdolali Mohuč a upevnili si třetí místo

Fotbalisté Stuttgartu porazili v 21. kole německé ligy Mohuč 3:1 a díky třetí výhře v řadě si upevnili třetí místo v tabulce. Na vedoucí Leverkusen, s nímž před týdnem prohráli, však ztrácejí dvanáct bodů. Hoffenheim hrál doma s Kolínem nad Rýnem 1:1, zůstává už sedm kol bez vítězství a pohárové příčky se mu vzdalují.

Fotbalisté Stuttgartu se radují z branky

Na poslední půlhodinu se poprvé od prosincového zranění vrátil na trávník guinejský útočník Guirassy, druhý nejlepší střelec bundesligy. Osmnáctý gól nedal, ale jeho spoluhráči ho zastoupili. Předposlední Mohuč vzdorovala skoro celý poločas, v jeho nastavení však dvakrát kapitulovala. Po změně stran ji dorazil čtrnáctým gólem v soutěži Undav.

Hoffenheimu se na domácím stadionu vůbec nedaří, v deseti zápasech tady získal jen deset bodů. Dnes moc nechybělo, aby vyšel naprázdno. Hostům zajistil vedení svým prvním ligovým gólem devatenáctiletý obránce Finkgrafe a až v nastavení zachránil bod Chorvat Kramarič. Pavel Kadeřábek odehrál za domácí 68 minut, David Jurásek si po lednovém příchodu z Benfiky Lisabon připsal prvních osm bundesligových minut.

Německá fotbalová liga – 21. kolo:
Stuttgart – Mohuč 3:1 (45.+1. Mittelstadt, 45.+3 Leweling, 73. Undav – 76. Ajorque)
Hoffenheim – Kolín nad Rýnem 1:1