Hertha - Mönchengladbach 4:1Hertha Berlín letos poprvé bodovala

Fotbalisté Herthy Berlín ve 20. kole německé ligy zvítězili doma nad Borussií Mönchengladbach 4:1 a po čtyřech porážkách poprvé v tomto roce bodovali. V tabulce se posunuli na barážovou 16. pozici, o bod před Stuttgart. Vítězství Hertě, které v předchozích třech zápasech neskórovala, zajistil svou premiérovou bundesligovou brankou obránce Márton Dárdai, navíc v den svých 21. narozenin.

Fotbalisté Herthy Berlín po čtyřech porážkách poprvé v tomto roce bodovali a udělali radost svým fanouškům.

Do vedení šli hosté, když se v 17. minutě trefil hlavou z rohu Elvedi. Ještě do poločasu ale vyrovnal Ngankam. Šest minut po začátku druhého poločasu přišla velká chvále Dárdaie, jehož otec Pál působil v berlínském klubu jako hráč i trenér.

V první minutě nastavení se rovněž poprvé v bundesligové kariéře prosadil dvacetiletý odchovanec Herthy Scherhant. Konečný výsledek 4:1 stanovil v sedmé nastavené minutě z penalty Lukebakio.

Radost hráčů Kolína po gólu proti Frankfurtu.

Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt prohráli v Kolíně nad Rýnem 0:3 a nebodovali po sedmi zápasech. Domácí rozhodli utkání třemi góly v druhém poločase. Nejprve se tři minuty po pauze prosadil Hübers a v poslední dvacetiminutovce se dvakrát trefil Skhiri.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:
Hertha Berlín - Mönchengladbach 4:1 (30. Ngankam, 52. Dardai, 90.+1 Scherhant, 90.+7 Lukebakio - 17. Elvedi),
Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 3:0 (71. a 86. Skhiri, 49. Hübers).